Langsomme folliker:(

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

1.691 visninger
3 svar
3 synes godt om

Du kan svare anonymt i tråden
13. november 2023

Anonym trådstarter

Nogen herinde som har haft folliker på 11.3 hvor de voksede sig store på 3-4 dage? 

Jeg er virkelig ved at miste håbet, kunne se to folliker den største var på ca 11.3 mm på cd 16. Ifølge min app skal jeg have ægløsning på torsdag. Men mine ægblærer er kun 11.3 idag. 

Så er der nogen herinde med en positiv historie hvor de pludselig voksede sig store hurtigt uden nogen former for hjælp af medicin. 

Anmeld Citér

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

14. november 2023

Tullebadulle

Hvorfor vil du ikke have hjælp af medicin?

Anmeld Citér

14. november 2023

Anonym trådstarter

Tullebadulle skriver:

Hvorfor vil du ikke have hjælp af medicin?



Fordi klinikken mener jeg godt kan uden medicin grundet alle mine prøver ser fine ud. Og hvis jeg kan undgå at betale dyre domme for medicin vil jeg helst det. Da det er dyrt nok alene bare med sæd osv. Får kun ovitrelle og håber på godt nyt på torsdag

Anmeld Citér

16. november 2023

Anonym trådstarter

Bare til hvis andre får brug for svar. Mine æg var 11.3mm mandag og idag torsdag var de vokset til omkring de 19mm og skal insemineres imorgen

Anmeld Citér

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.