Vi rejser med fem børn i alderen fra 1-16 år og to voksne. Ved der er lidt at spare på selv at finde fly og hotel. Vi vil gerne finde en børnevenligt hotel med rutschebaner til de store og også lidt til de små. Gerne Spanien eller Grækenland men alt andet end Egypten.
kan i anbefale nogle dejlig ferie i har været på, kender et skønt hotel med lidt af hvert. Så kom gerne med en masse gode råd og ideer for en uges ferie sydpå.
vi vil helst gerne holde os under 45000kr
Kreta er dejlig og det er Mallorca også.
men det er godt nok mange mennesker du gerne vil rejse med for 45.000 kr. - det er 6.400kr pr. næse til fly og hotelophold og mad..? i højsæson … og Europa er pænt dyrt efterhånden.
I kan evt. kigge efter noget bytte bolig eller et hus I kan leje, hvor man kan besøg strand og måske et vandland. 7 mennesker med flybilletter + forplejning og stor resort med pool og vandrutchebane tænker jeg koster mere end 45.000. Man kan måske få billige billetter til Thailand og få rum på resort billigt fordi det ikke er højsæson i vores sommerferie.
Bulgarien kunne også være er bud på en billig ferie.
Anmeld
Citér