Undskyld jeg ikke svarer på dit spørgsmål
men! En træt mor spiser ofte anderledes end en udhvilet og glad mor. Har du prøvet at kigge på din kost? Her taler jeg ikke om kur, men Prøv evt at spis mindre portioner, byt aftenguf ud med en gulerod eller spring kage/slik over oftere end du siger ja. Maven ska lige vænne sig til at spise mindre.
man taber sig ikke af at gå i fitness center en gang om ugen, men skal ses som et supplement. Bor I i etagehus så tag et pr ekstra gange op af trappen hver dag, stå op det meste af din arbejdsdag, pres 7minutes work out ind dagligt.
du skal vælge noget i dit fitness center der gør dig glad for du skal ha lyst til at gå derhen. Tænk også alternativt for der er jo mange måder at træne på: squash, boldspil, ridning, basket, dans,svømme, vand aerobic, fægtning you name it.
held og Lykke med det og husk at omfavne din krop og dig selv.
Anmeld
Citér