Hcg

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

849 visninger
3 svar
0 synes godt om

Du kan svare anonymt i tråden
22. juni 2022

Anonym trådstarter

Hej, hvad logger HCG normalt på efter en abort? Her en uge efter ligger mit på omkring 2200, jeg var i uge 8 da den blev afbrudt

Anmeld Citér

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

22. juni 2022

Anonym

Det er meget forskelligt og kan desværre ikke sættes op på den måde. Det kommer an på hvor højt det var og hvor langsomt det falder, det er meget individuelt fra kvinde til kvinde.

Anmeld Citér

23. juni 2022

AnoAno

Jeg havde en MA også uge 8. Efter 12 dage var min test negativ. Blev ikke fulgt med blodprøve. Var til eftertjek en uge efter pillerne og alt  var ude. Stoppede helt med at bløde på dag 12 og tog g-testen der som var negativ. Mit hcg var på 136000 da den blev afbrudt .

det så forskelligt Fra person til person med nogen tager det lang tid.

er ked af dit tab

 

Anmeld Citér

23. juni 2022

Tami

Profilbillede for Tami

Det er meget individuelt fra person til person og fra graviditet til graviditet. Ved min MA blev mit hcg målt til ca 5500 i uge 10 da vi opdagede at fosteret var gået til (ca omkring uge 6). Først 12 uger senere fik jeg min første mens. Ved min GUL (uge 7) og BIO (uge 6) faldt hcg meget hurtigere og mens kom ca 4 uger efter som vanligt. 

Anmeld Citér

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.