Hej
Jeg havde i januar en spontan abort meget tidligt. Så blev jeg gravid lige efter, uden at få min menstruation. Så jeg ved ikke helt, hvor langt jeg er henne, og jeg er scannet en gang, men det var for tidligt at se noget.
I morges kon der brunt blod/snask ud, og jeg har haft fat i lægerne. I morgen kan de først scanne mig, så de tager absolut mig seriøst. Jeg tror , jeg nærmer mig 6+0. Indimellem i den her uge, har der været meget, meget lidt lyserødt blod, som jeg nok kun ser, fordi jeg tjekker. Og jeg rende også bare at tjekker for at se om der er noget. Det irriterer Slimhinderne.
For fanden hvor er jeg nervøs! Jeg prøver at fokusere på, det er godt, det er brunt, og det ikke kommer i voldsomme mængder. Ved min bio/sa kom det først i brunt, men kort tid efter blev det rødt.
Hvad er jeres erfaringer med det? Jeg havde lidt ved min søn, og det gik fint.
Anmeld
Citér