Mor til to piger, fra ‘14 og ‘20
Anonym skriver:
Hej
jeg er idag 5+1 og imorges var der intet. Men har lige været på toilettet og papiret så sådan ud... (beklager det klamme billede)
jeg har siden 4+3 haft ligament smerter on and off i løbet af dagene. Men intet at sammenligne med mens smerter.. nu har jeg heller ikke rigtige smerter men lidt øm i underlivet..
skal jeg være nervøs???
det skal lige siges at jeg igår eftermiddags havde lidt vild/hård sex men kan det have haft betydning?
blødte som sagt ikke igår eller her til morgen..
Jeg havde alm sex der resulterede i meget større og rødere blødning lige omkring uge 20. Der var ikke mere efterfølgende. Men vi passere bare på derefter.
Når du ikke er længere, kan det være flere ting. Det kan være sarte slimhinder, der reagerer på sex. Det kan være en abort der er på vej. Det kan være Alm blødning flere oplever ofte i starten af graviditeten. Har hørt at det kan være noget med hcg ikke er højt nok til at sætte blødningen på pause. Men jeg er ikke ekspert.
problemet med det, er at det ikke er til at vide
Krydser fingre for at det er sarte slimhinder

Anmeld
Citér