Vi har nogle lækre og ret dyre superfit sandaler til min datter på 2.5 år hun brugte dem til at starte med men fik gnavet huld på indersiden af anklen det helede så.
Men nu hun har dem på syntes jeg fortsat hun bliver lidt rød på knoglen på indersiden af anklen og hun vil helt ungå dem og tager dem gerne hurtigt af vis hun kan komme til det.
Købte så en åben bade sandal fra adidas hun elsker dem når hun ser dem men det er jo mere en klip klap sko ind en god sko til foden.
Har så lige prøvet at købe et rigtigt fint par fra skofus hvor der er stof indvending men nu vi er kommet hjem vil hun ikke have dem på og skubber dem væk ! Så overvejer at aflevere dem tilbage ! De var dyre nok.
Hvad ville i gøre overvejer bare at lade hende bruge bade sandaler det sidste af sæsonen og så strømper i superfit sandalerne når vi skal på længere ture.
Billederne af sandalerne
pink superfit. Røde adidas. Lilla/lyserød skofus
Vedhæftede fotos (klik for at se i fuld størrelse)
Anmeld
Citér