Hvad er jeres oplevelser om Herlev vs. Hvidovre.?
Jeg er virkelig forarget..
jeg har termin i dec. Jeg har adresse imellem to kommuner, der gør at jeg er havnet på Herlev hospital og skal føde der, fordi Hvidovre afviste mig.
Hvidovre har ikke plads eller vil tage mig ind fordi jeg bor på en anden postadresse som ikke tilhører dem. Men jeg har valgt bevist Hvidovre, fordi mit tilhørs forhold til Herlev, er mega elendigt og jeg har haft alt for mange uheldige oplevelser der. Min læge har ikke skrevet en lang smører på vabdrejournalen fordi han ikke forventede at det burde blive noget problem, da vi jo har frit sygehus valg.. men det har vi jo tydeligvis ikke. 
Jeg har med stor succes og gode minder født på Hvidovre
og vil beholde det sådan. 
Og jeg føler mig slet ikke tryg eller okay, med at føde et sted hvor jeg har så meget negativt at sige om stedet. (herlev) 
Kan man klage eller tage kontakt til nogen på Hvidovre.?
Anmeld
Citér