Førstegangsmor-88 skriver:
Er i gang med at lave børneværelset og synes der mangler noget personligt. Har kigget lidt på Wallstickers men synes de er så dyre. Ved man kan få de samme på wish til ingen penge. Men ved alt det bras der bliver lavet i Kina osv er fyldt med kemi. Ved bare ikke om det gør en forskel når det er noget som skal hænge på væggen og aldrig bliver rørt af baby.. Ved I om der damper kemiske stoffer ud af dem eller om det er okay at hænge op?
Det er præcis de samme som bliver solgt i diverse butikker herhjemme som spot varer. Det meste herhjemme er lavet i Kina og er fragtet herover. Selv meget af det tøj vi går i. Så ville roligt købe dem.
Jeg ville holde mig fra sutter, Makeup og andet til ansigt og til at have i munden fordi de har andre regler for de ting derovre 
Anmeld
Citér