Hej piger
skrivwr lidt i håb om nogle kan komme med nogle gode råd.
Hvordan reagerede jeres børn derhjemme da de var startede i dagplejen ?
Min søn på 9 måneder startede i sidste uge og det går rigtig godt hos dagplejemor ingen problemer - men herhjemme vil han bare ikke sove om natten han vågner altid omkring kl 3 og er mega aktiv og vil lege osv. Jeg prøver selvfølglig ligge ham i hans seng igen uden nogle succes så det ender altid med jeg står op med ham og falder i søvn på sofaen med ham en time eller to senere.
Der har været en lang periode hvor han er vågnet om natten men har altid kunne give ham sutten og så faldt han i søvn igen. Men nu vil han slet ikke sove han har lige lært at kravle og kan rejse sig op af alting.
Jeg er virkelig i total underskud af søvn og har brug for at hører om i andre har oplevet de perioder her.
begynder job igen på torsdag men bliver da hårdt uden ordenligt søvn hvis han har tænkt sig fortsætte det her natterenderi
Anmeld
Citér