Jeg forstår ikke helt.... det har været til salg i 2 år og blev dengang solgt for 1.195.000? Vil det sige at det blev sat til salg igen lige efter det var solgt til den pris?
Ud over det, så er det jo svært at sige hvad vi vil byde når vi ikke har andre oplysninger om huset. Og den tidligere salgspris kan ikke bruges til så meget når man ikke ved om der er lavet forbedringer på huset.
Men du skriver at det er HUSET. Hvis det er det, så vil jeg råde til at komme med et realistisk bud fremfor et skam-bud på 1.000.000 som der foreslås.
Vi har lige solgt vores hus, og inden vi fik et realistisk bud, som det var til at arbejde videre med så vi kunne forhandle os frem til en pris begge var tilfredse med, nåede vi at få et skam-bud fra et andet hold, som ellers virkede meget interesserede. De var ude og se det flere gange og sagde at det var lige det der havde ledt efter. Så bød de 400.000 under. Det var så langt fra hvad vi var villige til at sælge til at der ikke var grobund for forhandling... og huset blev solgt til andre.
Anmeld
Citér