Hej!
Ja, "sent" er jo relativt, så hvis du først mærkede liv i uge 18 og synes det var sent, så vil jeg gerne høre om det 
Jeg er 19+4 idag og er førstegangs gravid. Jeg har indtil nu intet mærket, som i absolut ingenting. Slet ikke noget som jeg kunne komme i tvivl om var baby. Jeg ved at det er normalt først at mærke liv omkring de 20 uger som førstegangsgravid, alligevel har jeg en følelse af at der kommer til at gå lang tid endnu.
Min kærestes mormor sagde idag "det er bare fordi du ikke ved hvordan det føles, at du ikke har mærket det endnu". Men jeg VED at jeg havde mærket det, hvis der var noget.
Andre der oplevede det samme? og mærkede i bare lige pludselig noget i var stensikre på var baby, eller kom det snigende hvor i var usikre i starten? 
Anmeld
Citér