Mor til to piger, fra ‘14 og ‘20
MummiT skriver:
Ja jeg er sgu en stolt mor!
Det er snart en måned siden jeg skrev herinde omkring det at blive blefri, da jeg valgte at lade min datter rende med numsen bar en weekend. Det gik i og for sig ok, hun havde en del uheld, men hun nød at rende uden ble, og fik både lavet stort og småt på potten.
Siden har hun egentlig haft ble på hver dag, men fået den af når vi kom hjem om eftermiddagen, hvis hun havde lyst.
MEN nu er hun sgu blefri! - I de vågne timer i hvert fald. Mandags var bleen tør hele dagen i vuggestuen, og de bad om at få underbukser med til hende, så det fik de da. Og siden har hun faktisk kun haft ble på når hun sover! Hun har haft enkelte uheld, af og til fordi en pædagog har glemt at tage hende på wc og ellers mest fordi hun først har mærket hun skulle lave prut i allersidste øjeblik. Men siden i fredags har hun ikke haft et eneste uheld!
Jeg synes fanme hun er så sej! 2 år til juli og allerede renlig 
Ej hvor er det bare flot
!!
Stort tillykke
så fedt for hende
ja herhjemme er vi slet ikke i nærheden af at være klar til projektet, men hvad, det skal jo også gerne komme naturligt, lige som med Lenora
Anmeld
Citér