Altså nu er vi godt nok to voksne og et barn om lige er blevet 4 år.
Men vi har i meget lang tid handlet for 5-600 kroner om ugen i mad, bleer og hvad vi ellers manglede af fx shampoo eller ligenede.
og så var der til morgenmaden, madpakke til børnehaven, og så aftensmaden selvfølgelig (rester herfra blev ofte brugt til madpakker til os voksne)
Og vi fik fin sund og varrigeret mad. Det skulle gerne planlægges lidt med indkøb. og handler efter tilbud, så nogen gange er jeg både i Netto, Fakta og Rema1000.
Anmeld
Citér