Jeg mangler veninder.
Jeg har længe gået og lukket mig ind i mig selv, og desværre skubbet dem væk der engang har været. Men nu er jeg nået dertil hvor jeg mangler nogen omkring mig. Jeg har nogle få jeg snakker med, men jeg mangler den der buddy som man kan drikke kaffe med derhjemme istedet for ude i byen (ikke at det ikke er hyggeligt, men engang imellem vil man gerne sidde mere privat).
Jeg mangler en jeg med tiden kan bygge et tæt venskab op med, en jeg kan brokke mig til, og en jeg kan dele glæderne med. Det er selvfølgelig gengældt den anden vej.
Lidt om mig:
Jeg er 25 år gammel, og bliver 26 år til Oktober
Jeg er mor til Johannes på 5 år og bonus til Elias på 7 år, begge drenge bor ved os
Jeg læser til SSH'er lige nu, og søger ind på SSA med start til nov
Jeg er gift med Peter som fylder 30 år her til september
Vi bor i hus lidt udenfor Brovst i jammerbugt
Vi er lige kommet ind i behandlingsverdenen, og starter IVF her til august
Hvis det kunne lyde interessant, så må i meget gerne lægge enten en kommentar eller en privat besked.
Jeg ser selvfølgelig helst at det er i nærheden, så man kan mødes.
Alder har dog ingen betydning for mig. Man må bare gerne være nogenlunde samme sted i livet. Altså have slået sig til ro, så det hele ikke handler om fester hver eller hveranden weekend. 
Anmeld
Citér