Situationen er den at jeg er begyndt at glemme ALT, det lige før jeg glemmer at tørre mig når jeg er på lokum.. Ved ikke om graviditet kan påvirke hukommelsen? For det er ret ekstremt..
Men jeg har været inde over fertilitetsklinikken for st få hjælp til projekt baby. Opdagede den 30 marts jeg var gravid, tog til lægen, de ville ikke bekræfte jeg var gravid da hun ikke synes stregen var tydelig nok. Kom så igen ti dage efter, og der var gerningen tvivl.
Så ringede jeg til fertilitetsklinikken men man skulle ringe på bestemte tidspunkter. Jeg har simpelthen været en fjols til at ringe under tidsrum man skal, har flere gange ringet hvor man ikke kan, fordi jeg havde glemt tiderne.
Købte mig til en scanning i tirsdags, hvor jeg blev sat et par dage tilbage så jeg er 7+1 i dag. Min læge vil lave vandrejournal på tirsdag. Og nu fik jeg endelig vej igennem til fertilitetsklinikken, og har fået en tid til scanning den 5 maj.
Bliver det noget rod at min læge allerede er inde over? Eller kommer det ikke til at lave kuk i systemerne? Synes bare selv det virker rodet, at inden klinikken ser mig, har jeg allerede vandrejournal og alt andet, et andet sted fra?? 
Anmeld
Citér