Det lyder godt nok ikke af meget...

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

10. marts 2010

Opus-specialist-vb

Jeg lægger ud med brystsvømning. Har jo min latterlige ryg at tage hensyn til og alligevel svømmer jeg bryst *doh* Nå, men det er det jeg gør. I går havde jeg så glemt dykkerbriller og jeg er altså typen, som bare skal have hovedet under og puste ud, når jeg bryster, så det blev noget besværligt i går og kan da mærke det i nakken :s Så også noget crawl. Man kommer hurtigt langt, så det kan jeg godt lide ind imellem. Og deriblandet lidt rygsvømning og -crawl. Den sidste bane var rygcrawl. Mine skuldre siger øv i dag :huh: Men målet er en kilometer. Så der er lidt vej endnu ;)

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

10. marts 2010

kongster-vb

Jeg ved ikke hvor varmt vandet er i Bellahøj, men det virker ret koldt :S Det er dog ok, når man skal svømme i længere tid, fordi man så ikke bliver for varm. Det er præcis derfor jeg elsker at svømme - man bliver ikke varm og svedig af det. Jeg er nået op på 40 baner (a 50 meter ;-) )

Anmeld

10. marts 2010

lib1982-vb

Du er da mega sej Bibi :klap:

Anmeld

10. marts 2010

Jeamie-vb

Ok, jeg synes sq det er meget godt gået. Jeg ville synke i som en sten på den første meter :blink:

Anmeld

10. marts 2010

Opus-specialist-vb

Tak, lib1982. Men jeg har altså bare svømmet ;O) jeanie; du har da vel et par 'lunger' som holder sig oppe ;)

Anmeld

10. marts 2010

151009-vb

KH Bibi skrev:
I går havde jeg så glemt dykkerbriller og jeg er altså typen, som bare skal have hovedet under og puste ud, når jeg bryster, så det blev noget besværligt i går og kan da mærke det i nakken :s Men målet er en kilometer. Så der er lidt vej endnu ;)
Jeg kan heller ikke uden dykkerbriller. Kan slet ikke holde det ud uden. Kan så heller ikke finde ud af at holde øjnene lukkede under vand og når jeg bruger kontaktlinser er det en rigtig dårlig kombination. Jeg vil også rigtig gerne op på en kilometer hver gang. Svømmehallen ville dog gøre det lidt nemmere for mig, hvis de da gad lave månedskort - ligesom man har til fitness jo!

Anmeld

11. marts 2010

Opus-specialist-vb

FEMOGTYVE pr gang! Det er horribelt! Og så skal man vælge om man vil i det ene eller andet bassin. Man kan ikke svømme og derefter gå ind i varmtvandsbassinet for at få lidt bobler. Totalt sygt.

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.