Vi ryger ikke - så her hos os er der rygning forbudt.
1 enkelt gang sker det, at der må ryges i køkkenet for åbent vindue, men i langt de fleste tilfælde er det udenfor det foregår.
Både pga. af børnene, men også fordi jeg hader den lugt af røg, der hænger i mit hjem, i flere dage efter - og som jeg lugter så tydeligt når jeg går i seng.
Hjemme hos mine forældre, hvor de begge ryger, der går de udenfor eller ovenpå når de små er under 1år. Herefter er det ryger de, selvfølgelig ikke børnene op i hovedet - men de ryger. Det er jo deres hjem :laugh: Hvis vi er mange samlet hos dem, såsom min side af familien, hvor de næsten alle ryger - så går de også ud eller ovenpå. Det var faktisk mig der spurgte, om de ikke kunne det. For mine børns skyld og for mandens og min. For når man er sammen med 8 rygere, bliver der hurtigt tilrøget og det kan vi næsten ikke holde ud. Heldigvis vil de gerne gøre det, for os.
Anmeld