Ja, så er hun syg IGEN!!!! Pis og lort #€%&?§$
Hun er røvsnottet og har fået øjenbetændelse......
Så hun vil ikke sove andet end på brystet af mig. Vil ikke indtage fast føde. Vågner 6 milliarder gange om natten og behøver jeg sige det, men vil heller ikke sove til middag ude i barnevognen.
Så jeg er røv hamrende træt, har ondt i hovedet, ligner lårt, huset ligner lårt og er bare så træt af det hele. Hun er billigt til salg, men hvem vil ha' en pylret, betændt baby????
Har lige lidt arbejde der skal laves og så bliver compen slukket, så jeg kan slappe bare lidt af inden mareridtet starter. Heldigvis har jeg en super sød kæreste, som i øjeblikket kæmper en kamp for at få hende i seng (åndsvage sommertid). Han lavede også super lækker aftensmad og har smidt hende i nattøjet, så jeg kunne få bare nogle få minutter for mig selv.
Nå, men jeg har lige et spørgsmål... Hvordan laver man vælling til brug i sutteflaske??
AG - TRAAAAAATTTTTT
Anmeld