Hej allesammen 
Jeg har lige et spørgsmål, som jeg håber at i kan svare på.
Min menstruation plejer for det meste at være uregelmæssige. Men i de sidste 3 måneder har jeg fået det d. 23 hver måned, og det vil så sige at jeg har en 27 dages cyklus.
Jeg skulle have haft menstruation for 4-7 dage siden nu, og har stadig ikke fået det. Det er snart April, og hvis jeg ikke får det imorgen, har jeg ikke haft det hel Marts måneden. Jeg har siden sidste søndag haft menstruationssmerter, hvor jeg har haft ondt i lænden. Smerten er mild, hvor det kommer og går. Hver gang jeg har haft ondt, tror jeg at min menstruation er lige rundt om hjørnet, men nej.. Det kommer slet ikke. Jeg har taget en graviditetstest igår morges, men det var negativ.
Spørgsmålet er, hvad skal jeg gøre nu? Skal jeg bare vente og se om min menstruation dukker op, eller skal jeg tage en test mere? Har i været ude for det samme?
Anmeld