wamse skriver:
spørger du om hvad man får udbetalt i kh, hvis man har en psykisk lidelse fx? Eller hvordan skal jeg forstå det? 
Undskyld jeg ikke har uddybet det.
Ja hvis man feks lider af angst.
Jeg har prøvet at finde ud af det, men det ser ud til at alt efter hvor man bor, bliver det vuderet forskelligt om det at lide af angst (i alle former) overhovedet bliver betragtet som værende noget der skal tages hensyn til.
Sågar bliver det ikke engang betragtet som om personer med angst er syge kan jeg læse på nogle netsider.
Og det gør mig ret nervøs i og med at jeg selv står og må bede kommunen om hjælp, da jeg ikke længere fungere og alligevel skal forsørge mine børn.
Men alle artikler jeg fandt var fra før 2014, så jeg tænkte jeg ville prøve at undersøge om reglerne er blevet bedre og om der bliver taget højde for at man skal kunne leve og forsørge en familie.

Så jeg ville gerne vide hvad i herinde får, altså dem med angst på kh. Hvis i har lyst til at dele det, ingen tvang selfølgelig.
Anmeld