Barnets bog...

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

486 visninger
1 svar
0 synes godt om
24. marts 2014

moaren

...eller hvad man nu skal kalde det. 

Har lige været ved at rydde ud i gemmerne og falder over alle "baby-tingene" fra den stor (4år) og tænker, nu skal der altså orden på sagerne. 

Hvad skal man lige finde på. Der skal jo være plads til alt. Scanningsbilleder, armbåndet fra sygehuset, den første hårtot, billeder fra dagplejen, tegninger fra børnehaven. Alt hvad der har med drengene at gøre.

Jeg har selvfølgelig den obligatoriske "barnets første bog" hvor der står alt om fødslen, dåben, tænderne osv, men vil gerne have alle de løse ting samlet. Det må bare gerne være lidt hyggeligt også. 

Hvordan har i ordnet jeres?

 

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

24. marts 2014

Goggelogge

Indtil videre har jeg kun barnets bog, men min mor har i sin tid lavet en lyserød mappe med mine ting af alt sådan noget, det er så hyggeligt og kigge igennem nu

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.