Hej Tøser,
Ja så er mit nye liv startet. Vi kom hjem fra ferie mandag aften, så tirsdag startede mit nye liv, og jeg har glædet mig rigtig meget!
Jeg starter dagen med mavebøjninger og rygbøjninger (det der med om aftenen, det duer ikke for mig)
Jeg spiser en dl havregryn med skummetmælk og frisk frugt
Jeg har tre halve rugbrød med i madpakken + frugt og grønt
Jeg spiser efter y modellen til aftensmad, dvs en 1/3 mad, 1/3 ris/pasta/kartofler, og halvdelen grønt + salat oven i.
Mellem måltider holder jeg mig til det sunde.
Jeg har nu købt ind til Evas sunde boller, og laver en dej lige om lidt til i morgen!
I denne uge har jeg desværre ikke tid til at komme til Elexia (træningscenter i Norge) min mand er ved at køre Johanna ind i BH, og når jeg kommer hjem fra job, ja så tager han på job (det er godt med flex tid!)
Jeg cykler nu på arb. og jeg henter og bringer børn på cykel, der er godt nok ikke så langt, men her i Norge er der smæk fyldt med bakker, op, ned op ned. Det gir godt!
Vi har lavet et nyt skema, så jeg kan tjene penge på min nye livsstil, det er bonus fra min søde mand!
Men søde tøser vil I have min vægt og mål rundt om maven eller hvordan skal vi/ hvordan gør i det?
Knus Siber, der vil spise lidt frugt og holde sig langt væk fra sukker!
Anmeld