Jeg står i den situation at jeg er alene mor til to.
nu har jeg haft noget kørende med en i 6 måneder, skal siges det ikke er første gang, men af en eller anden grund bliver vi ved med at gå tilbage til hinanden.
Sagen er nu den jeg er blevet gravid på ppiller og et sprunget kondom. og havde bestilt tid til abort, men har fortrudt i sidste øjeblik, da jeg bare ikke kunne få mig selv til at tage livet af 2 små pus.
fik at vide at valget jo var fulgt ud mit og han ville være der hele vejen igennem, nu er problemet bare at han er begyndt at trække i land og synes det er et egoistisk valg at tage, da han ikke kan garantere han ikke stikker halen mellem benene.
hvad ville i gøre i min situation?
ville i sige fint du får din vilje jeg får en abort, eller vil i som jeg sige ærligt for dig, jeg ved at uanset om du vil være der eller ej, vil jeg give livet til 2 jeg vil få stor fornøjelse af når de er her?
jeg er så fortvivlet og har bare brug for en mening ude fra :/
Anmeld