Jeps, puha altså, tænk om en måned er han 1 år gammel, er slet ik til at forstå at det er så lang tid siden jeg lå i smerte for at få det vidunder frem, men var det hele værd. Mors lille guldklump.
Han spiser faktisk mest vores mad nu, han vil helst selv, hans ynglings lige nu er rugbrød med smør og banan på, det er bare mums.
I morges spiste han en hel rugbrød med en halv banan og en halv bolde, tror sku min knægt er ved at få sin gode gamle appetit tilbage, for han fik også lidt frugt inden han skulle ind og sove til formiddag her kl 10, og han faldt i sævn med det samme. De sidste 2 nætter har han også sovet hele natten, så mon ik han er ved at være rask nu.
Han var så glad imorges så syntes næsten det var synd han skulle i vuggestue idag, han skal lige have lov at nyde livet lidt oven på den omgang og jeg vil lige nyde min glade dreng igen, inden han skal over i den smitte fare der er derover igen, så kan han komme derover imorgen og lege 1 time el 2 og så er det weekend og så satser vi på han ik bliver smittet med noget imorgen, nu er han jo blevet det hver gang han har været derover.
Igår aftes rejste han sik op for første gang uden hjælp, og han skældte bare ud imens hehe, virkelig sjovt, han skal så bare lære at man ik bare lige slipper uden at sætte sig først hehe, men da han kom ned og sidde igen, grinede han over hele hovedt, han var så stolt, manglede lige at min kamera lå på bordet, øv øv.
Og lige lidt brok.... VI HAR IK NOGET VAND FORDI NOGLE FJOLSER HAR GRAVET ET VAND RØR OVER.... ARG, IK FEDT MED EN UNGE I HUSET!!
Vedhæftede fotos (klik for at se i fuld størrelse)
Anmeld