malliebooh skriver:
Ja det er rigtigt nok, det er bare lidt sværere for mig at komme ud til butikkerne da jeg bor i en lille flække
Har ikke selv kørekort men kæresten har og vi har dog også bil, men i og med han arbejder på en gård så er han ikke ret meget hjemme
Nej, så kan jeg godt se:0)
Jeg ville købe forholdvis lidt i de små størrelser. Bodyer gør ikke så meget, hvis de er lidt for store, de kan skjules under tøjet. Og er tøjet lidt for stort, så kan ærmer og ben smøges op.
Jeg har ikke haft købt tøj til nogle af mine i str 50. Jeg købte lidt i str 56 og så ellers i str. 62.
Asta vejede kun 3120 ved fødslen, og det gik helt fint i str. 56. Ofte er det kun 1-2 uger de kan passe str. 50, og i den første tid ligger de nærmest kun i heldragter eller bodyer og strømpebukser, og så er det surt at have købt ALT for meget ind:0)
Anmeld