Ny øko modermælkserstatning

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

640 visninger
2 svar
2 synes godt om
18. februar 2013

Vengse

Hej. Jeg kan muligvis ikke amme, når jeg har født og jeg  har set at der er kommet en ny dansk økologisk modermælkserstatning fra Arla, og vil høre, om der er nogen der har nogen erfaring med denne?
Iøvrigt er emballagen også superfed og kan forestille mig, man kan bruge den til mange forskellige ting når pulveret er brugt op 

www.arla.dk/baby

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

18. februar 2013

September2012

Min søn får det, og vi er rigtig godt tilfredse. Det skummer ikke som eksempelvis Allomin, det er nemt at opløse og vi har ikke problemer med maven. Jeg kan godt anbefale det :-) 

Anmeld

18. februar 2013

Valle81

Hejsa,

Jeg kender den ikke, men skulle jeg have et barn mere, som også skulle have erstatning, så ville jeg prøve den:0)

Alle mine har fået den økologiske Hipp, og den er såååååååååååå god. Alt efter hvor stor prisforskellen ville være ville´jeg vælge den billigste af de økologiske:0) Men nu ved jeg ikke, hvad denne nye koster:0)

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.