Vægt efter SA ?

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

2.301 visninger
0 svar
0 synes godt om
3. januar 2013

trolden33

Hej alle

Jeg oplevede en SA lige kort før jul og er nogenlunde ved at komme ovenpå igen mentalt. 

dog kæmper jeg nu i stedet med de ekstra kg som er kommet på. Da det kun er 1,5-2 kg er de meget svære at komme af med igen, men de minder mig om min lykkelige situation som jeg var i og IK længere jo er. 

Jeg ville bare høre om hvad i gjorde for at kome af med dem og hvor lang tid i var om det? i princippet vejer jeg 4-5 kg mere end jeg burde men tænkte jeg når jeg havde født kunne træne det hele af. 

Nu siddet jeg jo så i stedet med ekstra kg, en SA, og uvidenheden om hvornår vi er heldige igen. 

Hvaf gjorde i? 

Jeg er lige begyndt at træne slidt herhjemme. Har haft kørt jillian michaels programmer, men har kun fået trænet lørdag, søndag, onsdag & torsdag denne uge. dog er der vitterligt INTET sket hverken vægtmæssigt eller str mæssigt. Har naturligvis fået mig et par ømme mavemuskler. Juuhuuuu men Ville gerne lidt mere end det ;-) 

mvh trolden33

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.