Fenja09 skriver:
Synes det lyder rigtig hyggeligt og ja ofte er det bare huj hej hast med gaverne, i hvert fald hvis man er mange samlet juleaften. Elsker også at man når at se hvad man får - og især at ungerne ( nu er min datter kun 15 måneder) nyder det de får og kan lege med det i ro og mag.
Rigtig glædelig jul 
Vi bliver 15 mennesker selve juleaften og 7 af dem er i alderen 6 mdr til 12 år, så der bliver nok sindsyg mange gaver. Der bliver det nok sådan at alle får en bunke gaver hver, som man så sidder og åbner. På den måder ser man jo kun det man selv får.
I min familie, vælger den yngste en pakker, den der får pakken åbner den, så mens alle ser, og vælger så bagefter den næste pakke, og sådan gør vi til alle pakker er væk.
Ved farfar, får alle en gave, så alle har en på samme tid, så ser man hinandens gaver, også får alle den næste pakke.
Det er rigtig sjovt og hyggeligt, at der er så stor forskel! Vh stine
Anmeld