Min søn på 18 ønsker sig en barbermaskine i julegave, en af dem med 3 hoveder/skær - men hvilken model skal jeg købe?
Min kæreste fik et år en dyr barbermaskine i julegave, sådan en med 3 hoveder, creme og alverdens ting (ser rigtig smart ud) - og ja den fjerne skægget, men det er ikke en tæt barbering.
Han bruger istedet nu en almindelig skraber til mænd. Den hedder vist Hot Fusion og den er han til gengæld utrolig glad for. Maskinen ligger nu bare gemt væk på badeværelset.
Så vil da hellere anbefale en skraber end en barbermaskine, men så kommer det jo så måske også an på hvilken type skæg man har, ja og hvilket behov man har når man barber sig. Skal det være glat eller skal det bare fjernes så meget som muligt så man har lidt stubbe osv? 
Anmeld