Hej
Jeg er en pædagogstuderende som er på 2. semester. Jeg vil spørge om der er nogen der kan hjælpe mig, for jeg har svært ved at forstå de tekster vi får for og kan ikke se det i sammenhæng. Jeg er meget aktiv indenfor alle fag og byder ind hele tiden med noget, men jeg forstår det ikke og jeg skriver for mange noter..
Så jeg har virkelig brug for jeres hjælp, det er som om jeg kan ikke se det i større sammenhænge. Jeg ved godt at overskriften siger meget om indholdet, men jeg forstår det bare ikke.
Normalt er jeg en meget aktiv knægt og overstreger hvor jeg findet det relevant men mangler meget selvtillid, min lærer flygtede fra mig i dag, det var tydeligt og se. Han vil ikke snakke om den prøve der, også går jeg for meget ud det og jeg kommer til at gøre emnerne til et stort nummer ud af det. Jeg ville bare forstå tingene som de er 
Hjælp søges, hvis I kræver betaling kan vi evt. aftale noget
mvh..
Anmeld