Godmorgen til alle herinde. 
Jeg er lidt i tvivl omkring de veer vs. plukveer, altså i aftes kl 11.00 - 03.00, der kunne jeg slet ikke sove, havde mens agtige smerter, og rigtig ondt i lænden som bare strålede ned langs benene, det gjorde simpelthen så ondt at jeg var nød til at ligge helt stille og kun fokusere på det, indtil det stoppede! 
Der skete så ikke mere, nu til morgen er der kun lidt "murren" nederst, men ikke noget der gør ondt. 
Jeg ved godt at mange siger, hvis det er veer, så er du ikke i tvivl, men altså jeg er i tvivl nu.. For når jeg har haft plukveer, så hæver maven bare og bliver helt hård og man føler man spænder over det hele i noget tid også stopper det igen, men dette her i nat, gjorde jo virkelig ondt!
Er der nogen der vil beskrive følelsen af deres veer, og er det muligt at min fødsel er nær, eller kan det også bare være lidt veer, som så bare er aftaget igen? 
På forhånd tak.. 
Anmeld