Ja det er godt nok ikke Phillipa det omhandler, men Frederikke. Hendes astma er rigtig slem disse dage, jeg ved ikke om det er det omskiftelige vejr, eller hvad det er. Men hun hoster simpelthen så meget. Og det er til trods for at hun får astmamedicin.
Faktisk har hun været på astmamedicin næsten hele 2009, og det er ikke normalt..
Jeg er faktisk begyndt at spekulere på om der er noget galt med vores indeklima. Det er jo nybyg vi bor i(2006), men jeg spekulere virkelig meget over det, om det også er derfor jeg så tit er syg?? Det er som om at luften her er vildt tæt.
Jeg kan mærke det i mine øjne, fordi jeg har kontaktlinser på, og mine øjene er tit meget tørre.
Vi har sådanne noget ventilation i lejligheden som kører bla gennem vores emhætte, og gennem den ventilation der er ude i brusekabinen...Og nogle gange så suger den simpelthen så sindsygt meget at vores hoveddør den står og piver..
Gad vide hvad det koster og få en ud og se på det?
Anmeld