Fik lige ideen fra et andet forum, og har lånt spørgsmålene derfra

Men tænkte nu hvor vi var så mange herinde, kunne vi prøve at lave noge små status'er på vores graviditeter, kunne være lidt sjovt at følge..

Jeg håber i er friske på at være med

TERMIN: 1. Januar 2013 (termin efter terminsscanning)
UGE: 10 + 5
FØDESTED: OUH
PIGE/DRENG: Vides ikke endnu
ANDRE BØRN: Ja, en datter på 20 mdr
STRÆKMÆRKER: Nej
KVALME: Ikke siden uge 8
ØDEMER/VAND I KROPPEN: Nej ikke endnu
PLUKKEVEER: Ikke endnu'
RYGSMERTER: Ondt i lænden til tider
BÆKKENSMERTER: Nej,
MÆRKER LIV: Ikke endnu
FØDSELSFORM: Almindelig
HVEM SKAL MED TIL FØDSEL: Min mand óg måske min mor
TANKER OM FØDSEL: Var indlangt ved sidste fødsels hvor mine veer begyndte, hvilket egentlig var rart. At vi var på sygehuset fra start til slut. Så er lidt spændt på denne gang, hvor jeg forhåebnligvis ikke skal indlægges. Frygter også en smule allerede at skulle hjem igen få timer efter fødslen.
SOVER DÅRLIGT OM NATTEN: Har ingen problemer med at sove, vågner dog et par gange for at skulle tisse
ANDRE OPLYSNINGER: Er lige midt i min BA periode, og skal op og forsvare i januar måned, så det bliver højst sandsynlig med bebs på armen. Skal dog have snakket med min skole omkring hvordan vi kan lave forløbet. Tænker os hvis jeg nu bliver meget generet når jeg skal til at skrive min BA, om jeg kan få forlængelse eller hvordan det lige bliver gjort bedst muligt
Anmeld