Hej alle der læser mit indlæg.
Jeg har en grim oplevelse jeg lige vil starte ud med. I 16'ende uge faldt jeg og slog maven ret kraftig, jeg havde voldsomme smerte der bedst beskrives som en masse kulde og en del samtrækninger i maven. Udover det begyndte jeg også at bløde. Min egen læge sendte mig videre til Holbæk hospital, da min kæreste og jeg havde ventet en evighed på vores tur, blev jeg pænt sendt hjem med en panodil og et glas vand.
Da smerterne blev værre, forsøgte vi igen at ta på hospitalet og var begge enige i at vi skulle scannes for at være sikker på at alt var iorden. Vi blev med en del brok scannet og lægen mente alt var iorden.
Jeg har siden da haft urtolig mange smerter i maven, spicealt når jeg er aktiv eller har slået længe. Min læge har derfor sygemeldt mig. (Jeg er nu i uge 20+1) Jeg var til MD scanning her den 4, vi venter en dejlig lille pige
MEN hvad lægen der scannet mig ikke havde set havde jeg fået en blodansamlig langs livmoderen, og den er grunden til alle de smerter jeg døjer med. Jeg skal til kontrol og scanning igen om 4 uger da de er bekymret for den blodansamling 
Jeg har fået besked på at forholde mig i ro, slappe af og passe på mig selv. Jeg gør det gerne, for at sikre mig at bebse har det dejligt
MEN gud hvor er det kedeligt, jeg har to små hunde som jeg bruger en masse tid på, og kæresten bliver forkælet med dejlig kage osv som jeg får bagt til ham.
Har i ikke en masse gode ideer til hvad jeg skal få tiden til at gå med?
Knus
Anmeld