Det lyder lidt underligt - men ja, jeg søger andre gravide i københavnsområdet, der har lyst til at skrives og måske en dag mødes.
Jeg er en 21-årig kvinde, der venter mit første barn sidst i nov. Jeg bor sammen med min dejlige kæreste og vores to små hunde på Nørrebro. Til daglig læser jeg til skolelærer.
Jeg flyttede fra Århus i sommers - Dvs. de fleste af mine bekendtskaber her i København er folk fra studiet og jeg kender ikke andre her i København, der venter sig.
Jeg savner engang imellem at have nogle at snakke graviditet med. Ligeledes kunne det være rigtig dejligt at have fået sig nogle bekendtskaber, når den lille er født og man derfor kan mødes og gå en tur med barnevognen i den nærliggende park. Jeg ved godt, at kommunen tilbyder mødregrupper osv - Men jeg tænkte alligevel at jeg ville prøve at oprette dette indlæg herinde
Det kan jo være, at der er nogle derude, der er interesseret 
Håber at høre fra jer.
Venlig hilsen Nanna 
Anmeld