Hej alle, har lige brug for lidt råd
Vi venter lillesøster lige om hjørnet og bliver 14½ mdr imellem hende og storebror. Vi har til storebror købt en babyjogger city select klapvogn, med søskendesæde og babylift til.
Den er super fin og kan jo fint bruges det første lange stykke tid, men nu er jeg ved at være lidt bekymret for næste sommer når vores søn er 2½ og hun vil være lidt over 1 år, om de vil være for store til at sidde foran hinanden, og om det er fordel de sidder ved siden af hinanden.
vi kan godt li eliten kan bruges både som enkelt og søskendevogn og klappes helt sammen til næsten ingenting, men hvad har i tvillingemødre af erfaring, vil de sidde og sparke hinanden osv når de sidder foran hinanden, er jo lidt i tvivl, og ville være rart at forberede sig lidt, både kigge brugt, og begynde at spare sammen

Så hvad mener i, er den vi har nok, eller skal man med tiden over i en desideret tvillingeklapvogn i stil med emmaljunga twin nitro/Carena Double Swing eller city elite double ???
lige lånt et par billeder fra google af den vogn vi har nu (vores er i sort)
Vedhæftede fotos (klik for at se i fuld størrelse)
Anmeld