1. Hvor meget tøj købte i før barnet kom til verden? Og hvad størrelse? Og hvorfra? Jeg havde en hel kommode fuld med str. 56-62 .. Aner virkelig ik hvor meget der var af hver 
2.kender i nogle hjemmesider hvor de sælger online lækkert babytøj ? Google de mærker du kan li .. Så kan du finde noget 
3. En kombivogn med et liggemål på mindst 90 cm, hvis i ved hvor og hvilket mærke så please del:-) Kombivogne har vidst ikke et liggemål på 90 .. Tror det største er nogle og 80 ..
4. Skal til jordmoder imorgen for første gang, hvad skal jeg?
Jeg har været til JM i dag , og hun mærkede på maven , lyttede efter hjertelyd , snakkede , udfyldte papirer osv.
5. Har været til nf i går men vi fik et billed, og synes det svært at se kroppen og ansigtet ser ret stort ud, speciel munden og næsen? Andre der har oplevet det? Skal forresten til nf igen mandag pga jeg ikk havde fået taget en doubletest og barnet var 11+1 lidt svært at måle sagde lægen. Babyerne ser mærkelig ud på det stadie . 