Flader i søvn, uden at vide det :/

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

312 visninger
1 svar
0 synes godt om
25. februar 2012

Anonym trådstarter

holder det hemmlige få venner og familie
ind til efter den første scanning.

Er 11+0 idag.
De sidste par bare jeg har bare fladt i søvn, uden at vide det og midt i lave noget. sover 2-3 timer, og jeg er glad få min kæreste er hjemme til at tag af vores søn på 9 mrd. er virklige bange få at det bliver ved, ved virklige ikke hvad jeg skal gøre. Er virklige narvøs, til hvad der kommer til at ske. /: 


Er der nogen der ude der har nogen idéer til hvad jeg kan gøre?
 

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

25. februar 2012

Mamalou

Det er jo ikke unormalt at blive rigtig træt som følge af graviditeten. Ovenikøbet har du et barn på 9 måneder, det er i sig selv energikrævende - har selv en af slagsen

Du kunne overveje at få tjekket, om du mangler nogle vitaminer, tjekke blodprocent eller lign. Det kan jo være du kan hjælpe trætheden på vej på den måde, hvis der ligger en anden fysisk årsag til grund for trætheden, udover graviditeten.

Ellers sørg for at få slappet af, så snart det er muligt og hold dig i gang, når du er alene med din søn, så du ikke risikerer at falde hen.

Vh. Louise

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.