dola skriver:
Jeg havde sidste mens første dag den 3 juli og blev befrugtet den 13. Ved datoerne da jeg var begyndt at notere mens, fordi jeg var stoppet på P-piller og ved dagen da vi havde en ups med en kondom den dag og ikke havde det efterfølgende... !
2 uger senere tog jeg en test ot den var god nok!
Jeg havde læst at man godt kan blive "imun" over for kærestens sæd hvis man prøver meget.. Måske i skulle prøve med beskttelse en tid og så når du havde ÆL så prøve uden?!?!
Men har altså overhovedet ikke sat mig ind i det der med ÆL, da det jo ikke blev aktuelt for mig!! 
Øhm, jeg har aldrig hørt at man kan blive imun overfor ens mands sæd? 

Jeg blev gravid i første forsøg efter p-piller og der havde vi sex hele måneden op til testdag og jeg blev altså gravid, så tror altså ikke er det.
VI gør det 1-2 dag, for at sikrer os at ramme ÆL. Det er jo ikke alle der prøver æl-teste, men manden forslog det denne måned, så hvorfor ikke. Havde aldrig i min vildeste fantasi regnet med den ville ligge så sent 
Anmeld