efter at få gravidmave igen!
Men ikke skruk efter en baby, da jeg lige nu har nok i Tristan. Jo jo, han er bestemt nem, men jeg har altid synes, at det er så vigtigt, at det ene barn lige får lov at udvikle sin personlighed og få hjælp til at finde ud af verdenen de første 3 år, så maven kommer ikke igen før Tristan er begyndt i børnehave, men derfor kan man da godt være super maveskruk, ikk?!
Når jeg ser billeder nu fra da jeg var en bobbel, så synes jeg faktisk aldrig jeg har været mere lækker! Det hele kan jo selvfølgelig have noget at gøre med, at jeg lige nu stadig ligner en der er gravid - sådan halvvejs gravid!
For at komme ned på den vægt jeg ønsker, så snakker vi altså 20+ kg, og jeg kan slet ikke overskue det. Og min kæreste er først hjemme kl 17, så er der altså for mørkt for mig at løbe, da vi bor på landet. Jo, kunne selvfølgelig løbe op og ned ad vores vej 20 gange (Vi er 25 huse
) Åh, jeg glæder mig til at det bliver lysere om aftenen. Skal SÅ meget under 80 inden jeg begynder på arbejdet igen i juni! 
Hov, det blev en masse forskelligt, men det trængte åbenbart til at komme ud! 
Hvordan har I andre det med skrukhed og post-gravid-maven?
/Mette
Anmeld