Babyalarm Prima Nova????

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

3.632 visninger
1 svar
0 synes godt om
12. februar 2009

Mumto3

Er der nogen der har en Prima Nova babyalarm???

Vi har nemlig lige købt en, og jeg kan ikke helt finde ud af den. Vi har tidligere haft en Super Nova, og været rigtig glad for den. I den var der et display så man kunne se om barnet græd, om den var tændt, volume knap osv.

Er det virkelig rigtig at der INTET lys er tændt i Prima Nova når den er tændt??? Den lyser lige kort når jeg tænder, men der er ikke noget der lyser konstant når den er tændt.

Jeg har kun brugt den en gang, så jeg har ikke så meget erfaring endnu. Håber der er nogen derude der kender denne baby alarm!

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

30. marts 2009

Emils_mor

Hej!
Vi har en Prima Nova baby alarm og er rigtig glad for den - den fungerer bare.
Det er rigtigt at der ikke er noget der skal lyse i den. Det eneste der blinker engang imellem er enten A eller B så man kan se den er tændt.
I forhold til den gamle model er det ikke helt det samme, men der er heller ikke alt muligt der kan gå i stykker og batterier holder rigtig længe. Så kan varmt anbefale alarmen, men man skal lige vænne sig til at der ikke er en masse der blinker :-)

Mvh Trine

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.