Jeg har lige været en tur i Bilka, for at få handlet kød, pålæg og andre dagligdags ting ind.
Jeg brugte 350 kr. men så har jeg også kød til de næste 14 dage + pålæg, frugt og grønt til hele næste uge.
Meningen er at vi vil til at lave madplaner. Jeg er ret sikker på, at der er en hel del at spare, ved at gøre det.
Men jeg tænker....er det her gjort billigt? Eller er der nogen, der har nogle forslag til, hvor det kan gøres billigere, og om det kan gøres billigere?
det skal lige nævnes at vi er 1 voksen og en dreng på 11 år 
Det eneste jeg skal have købt i næste uge er mælk, toiletpapir, kartofler og ris. Det kommer vel max til at koste omkring 50 kr. Så altså 400 kr. til 1 uge + at der er kød til ugen efter igen.
Men kan det gøres billigere, så er jeg da mægtig interesseret 
Anmeld