Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Hey piger,
Min familie og jeg vil gerne på bondegårdstur på søndag. Men jeg aner simpelthen ikke om det er muligt... man kan jo ikke bare banke på hos nogen! hahah.
Kan I anbefale en? det må selvf. godt koste penge!!! Vi vil gerne bare nusse/se dyr
Gerne max 30 min fra København
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Vi bor 10 min fra en fritidsklub med ponyer , æsler , lamaer , kaniner og grise , der går vi tit over men man kan ikke rigtigt komme ind til dyrene ,, De små kan give kaninerne mælkebøtteblade
Ved ikke om det findes på Sjælland men her oppe i det kolde nord - er der åbenhus på Arla gårde , hvor man kan komme og se dyrene.
Malene84 skriver: Hey piger, Min familie og jeg vil gerne på bondegårdstur på søndag. Men jeg aner simpelthen ikke om det er muligt... man kan jo ikke bare banke på hos nogen! hahah. Kan I anbefale en? det må selvf. godt koste penge!!! Vi vil gerne bare nusse/se dyr Gerne max 30 min fra København
Jeg kigger lige med
Hvad med her?
http://bornibyen.dk/koebenhavn/places/1033-bredekaergaard
hmmm det er lige gået op for mig, at de fleste gårde har lukket
www.bonderen.dk
men den kender i vel når i er fra Amager...
CamillaSoefelt skriver: http://www.sosterbromolle.dk/herborvi.htmDenne?
http://www.sosterbromolle.dk/herborvi.htmDenne?
uuuhhh det ser super godt ud... har kastet hende en mail tuuuusind tak
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128