"motivation"
Kære Lena!
Jeg skriver til dig med et stort problem! Jeg er en 25 årig pige på 103 kg med en højde på 166 cm. Jeg har nok altid lagt lidt over idealvægten, men de seneste år er det blevet reel overvægt 
Jeg har prøvet en masse forskellige kure, men det hele går oftest ret hurtigt i vasken! Jeg er vokset op i et hjem, hvor junkfood har været meget tilgængeligt. Vi har oftest fået købemad 3-4 gange om ugen. Derfor har det efter at jeg er flyttet hjemmefra, været svært at bryde det mønster og min mand og jeg får i hvert fald også købemad 1 gang om ugen.
Vi har for nylig fået en dejlig lille datter og jeg vil virkelig gerne ændre vores spisevaner i huset, så hun ikke skal vokse og med usund kost og evt overvægt!
Hvordan holder jeg motivationen, når den er der og hvordan får jeg fjernet alle de argumenter jeg hele tiden finder frem, når der er noget usundt, som lokker?
Lenas svar
Kære Laura
Tillykke ;-) og dejligt at du vil ændre kurs for dit barn og jer selv.
Dette kræver dog en længere snak hvis jeg skal hjælpe, så jeg synes du skal kontakte mig for en aftale på 27 20 23 28, på den måde kan vi sammen arbejde på en livsstilsændring istedet for en kur.
De bedste hilsner
lena Bæk-Madsen
total-sundhed
Lena tilbyder lukkede mødregruppe arrangementer og fertilitetspakker i samarbejde med Jeannette, som er zoneterapeut i total-sundhed. Derudover tilbydes personlig træning, kostvejledning samt biopati.
Se Lenas hjemmeside: Total-sundhed.dk
Anmeld