Anonym skriver:
Ja..
Tror lige selv du skal tænke dig om. Der er faktisk en herinde der har en datter der hedder Aprilla, og måske hun ikke vil bryde sig om at læse det. Hun kan da blive ligeså glad som Freya eller Lærke 
Jeg skriver vist også det er et med et smil på læben, og ikke for at nedgøre nogen, men som der blev skrevet i tråden omkring navnet Messias, tænk på at det er et navn som børnene skal leve med hele livet, og Cirkel vil da vække undring -om ikke andet så når der er geometri på programmet. Og du spørger om vores mening, så giver jeg min mening, jeg er ærlig.
Og Aprilla kan helt sikkert blive lige så glad for sit navn som Freya og Lærke, men det kan sagtens blive lidt for specielt for nogle, og det er det for mig. Det er jo ikke noget mod barnet generelt, det er mod barnets navn.. Så har tænkt mig om, og siger min ærlige mening..
Anmeld