Igår gennemlevede jeg 3 timers skræk og rædsel... 
Min datter på 10 år fik lov til at cykle en tur med en veninde bare hun havde sin tlf på sig så jeg kunne ringe hende hjem når det var tid.
Hun ringede hjem kl 14 for at spørge hvor langt de måtte køre.. Jeg sagde at de kunne snakke om hvor de gerne ville køre hen og så derefter ringe til mig for at høre om det var ok.
Jeg ringede til hende kl 14.30 - Ingen svarede.. Igen kl 15 - Ingen svarede. Da kl blev 15.15 begyndte jeg at blive urolig
Jeg satte mig ud i bilen og kørte rundt de steder jeg vidste de måske kunne være, men de var ikke at se nogen steder.. Jeg begynder at ryste vildt og tankerne om at noget forfærdeligt er sket kører rundt i hovedet på mig 
Jeg fortsætter med at ringe til min datter men der bliver ikke svaret.. Kl 16 går jeg for alvor i panik og begynder at ringe rundt til dem hun leger med fra hendes klasse.. Nogen svarer på deres tlf, men de har ikke set dem, andre tager ik deres tlf 
Nå men får så fat i venindens mor og hun starter bilen op og kører oz ud og leder efter dem. Jeg har så i mellemtiden skiftet bilen ud med cyklen for jeg ryster og græder alt for meget til at kune køre bil.
Vi beslutter os for at køre en sidste runde de steder hvor de måske kan være inden vi vil ringe til politiet.. der er kl 16.30.
Jeg kører forbi en af deres skoleveninder hvor jeg pludselig får spottet deres cykler inde bag en trappe.. Kaster min cykel fra mig og løber ind og tudbrøler af lettelse over at have fundet dem 
Det viser sig så at min datter havde glemt sin tlf ude i cykelkurven og legede så godt at hun ik lige havde tænkt over det..
Efter hun har været væek og ikke givet lyd fra sig i næsten 3 timer tager vi hjem.
Hun fik en opsang da vi kom hjem og jeg fortalte hende hvor bange og ked af det jeg var... Og hun var oz meget ked af det..
Det endte heldigvis med en lykkelig slutning, men puha hvor man tænker de værste tanker når ens barn er væk

Havde ikke meget lyst til at aflevere hende i skole i dag.. Ville helst bare kramme hende og holde hende tæt ind til mig så ik hun blev væk igen 
Skulle lige ud med det for det har virkelig taget hårdt på mig.. 