Goddag tøser.
Ja, her er lidt stille i gruppen, men mon ikke mødrene er travlt optagede?! 
Jeg kan ikke ligge billeder herind, desværre, forstår ikke hvorfor den ikke gider??
Nå pyt med det!
Emilie er efterhånden 9½måned, hun kravler ikke endnu, og stiller sig heller ikke op af ting og sager..
Hun møver sig fremad (militær), sætter sig selv op fra liggestilling og spiser gerne selv med fingrene. Hun triller som en sindsyg rundt på hele stuegulvet!! (Hvem sagde man kun skulle være obs når kravler?) 
Emilie har 3 tænder nu, og nr 4 er på vej, hvilket har resulteret i en meget meget sur og hysterisk lille dame igennem de sidste par uger!
Vi er netop flyttet hjem igen, efter et ophold på observationsshjem inde i bagsværd, fordi kommunen tvivlede på min evner som mor, men jeg har sparket benene væk under dem!
Så i søndags flyttede jeg hjem i min nye store lejlighed på 85kvm og med stor have til, så vi er rigtig glade.
Emilie er lige faldet til herhjemme og sover nu igen om natten efter at have været en bisse siden i søndags.
En lille (lang) opdate herfra.

Anmeld